Blog

REALITNÝ TRH 2023

Všetci vidíme, aká je momentálne situácia za hranicami našej krajiny, aká je klíma v našej spoločnosti a ako to celé dopadá na náš domáci realitný trh. Určite je negatívom aj zvyšovanie splátok úverov a celkový nárast úrokov pri hypotékach. 

Na druhej strane stále je potreba niekde bývať, mladé rodiny potrebujú vlastné bývanie a stále tu bude záujem o výstavbu rodinných domov, pozemky, rekreačné záhrady či chatky. Nezastaví sa ani tento rok tento prirodzený proces.

Často dostávam otázku, ako to bude s cenami v tomto roku. Osobne si myslím, že ceny starších nehnuteľností pôjdu dole, ale ceny pozemkov v okolí Prešova určite nie. Pri výstavbe sa stabilizovala ponuka materiálov a skúsení stavebníci…

Pokračovať na článok

PF 2022!

V prvom rade by som chcel poďakovať všetkým svojim spolupracovníkom a klientom za predchádzajúci úspešný pracovný rok. Bol to rok z realitného pohľadu rokom zdražovania všetkých nehnuteľností a taktiež aj materiálov potrebných pri výstavbe rodinných domčekov. Niekedy bolo až prekvapujúce, kde sa ceny hlavne pri bytoch dostali.

Do nového roka želám všetkým hlavne pevné zdravíčko, úspešný a šťastný nový rok 2022 a aj stabilizáciu cien všetkých nehnuteľností. Osobne by som si želal aj poriadok a zdravý rozum kompetentných pri riešení covidovej krízy. Naše ponuky môžete naďalej nájsť na stránkach TOP Reality, Nehnuteľnosti.sk, Bazoš a aj ostatných portáloch týchto spoločností. Radi vám pomôžeme a poradíme.

S pozdravom 

JK

Pokračovať na článok

Slniečkom do nového roka

Pozdravujem, priatelia. Takýto príjemný pohľad sa mi naskytol pri vstupe do kancelárie hneď na začiatku roka. Dúfam teda, že je to symbolika a nový rok bude pre naše Slovensko oveľa pokojnejší a hlavne zdravší. Prajem všetkým klientom a spolupracovníkom všetko dobré a ďakujem pekne za vašu doterajšiu podporu a pomoc.

Aký bol ten starý rok z pohľadu JK REAL? No celkom vzrušujúci a niekedy pracovne dosť hektický. Zvládli sme všetko, čo bolo treba. Osobne som sa naučil viac pracovať s úradmi elektronicky. Som rád, že hlavne stavebné úrady a obce sa dali takto virtuálne „navštíviť“ a vybaviť potrebné dokumenty a povolenia. Rok 2020 bol aj z hľadiska finančného obratu a predaja nehnuteľností…

Pokračovať na článok

Realitná práca s koronakrízou...

Nechcem sa hrať na odborníka na realitný trh, ale v týchto pár riadkoch chcem len opísať svoju skúsenosť za posledné 2 mesiace našej korona - krízy. 

Po absolútnom šoku, ako pre mňa a celú verejnosť, sa život a aj realitný trh dostáva jednoducho do normálov. Vidím záujem o záhradky, pozemky a hlavne výstavbu RD. Práve úrady a vybavovanie stavebných povolení poriadne zamrzli, ale aj toto si našlo svoj spôsob a ide sa jednoducho ďalej. Bývanie vo vlastnom domčeku s “výbehom“ je proste snom pre množstvo ľudí. A nie len pre začínajúce mladé rodinky. Ohľadne bytov som zaregistroval v ponukách väčší záujem o prenájom. Bude veľmi zaujímavé sledovať aj tento vývoj. Ceny…

Pokračovať na článok